شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد ک کلمه PSP یعنی چه و وظایف آن چیست؟   درادامه برای آشنایی با این کلمه با ما همراه باشید.

شرکت های PSP شرکت هایی هستند که در پروسه پرداخت الکترونیک (پرداخت از طریق کارتخوان) با مجوز از سیستم اکلترونیکی شاپرک مجوز انتقال مبالغ از حساب خریدار به فروشنده را دارند.

( پرداخت الکترونیک به خداماتی گویند ک از طریق مختلف عملیات پرداخت و برای کسب و کارهای مختلف تسهیل می‌نماید.

خدمات دستگاه‌های پرداخت مانند دستگاه پوز، درگاه‌های پرداخت اینترنتی، اپلیکیشن‌های پرداخت و… از جمله خدمات پرداختی است که توسط شرکت‌های psp به مشتریان عرضه می‌شود.

شرکت‌های psp با یک بخش سوم به نام شاپرک نیز طرف هستند که این بخش نیز متعلق به نظام بانکی کشور بوده و سهامداران آن نیز بانک‌های خصوصی و دولتی کشور هستند.

شاپرک از نظر حقوقی جزئی از نظام بانکی کشور محسوب می‌شوند و سهامداران این شرکت، بانک‌های کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند.

این تعلق به نظام بانکی یکی از نقاط قوت این مدل بوده و باعث حصول نتیجه بهتر خواهد شد.

از طرف دیگر این شرکت اعضایی دارد که پس از طی مراحلی و کسب حداقل‌های تعیین‌شده به عضویت شاپرک درآمده و می‌توانند داخل این شبکه فعالیت و نسبت به ارائه خدمات پرداخت اقدام کنند.

بر اساس طراحی صورت‌گرفته در شاپرک، این شرکت‌ها در عین داشتن استقلال در فعالیت‌های خود در تکامل شبکه نیز نقش موثری ایفا می‌کنند.

این مدل همکاری می‌تواند به بازی برد برد برای همه بازیگران منتهی شود.

برای معرفی شرکت های PSP در ادامه مقاله ها همراه ما باشید.